INTERNAT PRZYJAZNY PRAWOM CZŁOWIEKA

Jest nam niezmiernie przyjemnie poinformować, że dnia 02 czerwca 2017 roku Internat Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu otrzymał tytuł:

„Internat przyjazny prawom człowieka”

Powyższy projekt Towarzystwa Internatów i Burs oparty jest na projekcie Amnesty International Polska realizowanym w ramach projektu „Stop Bullying! A human rights based approcach to takling discrimination In schools” współfinansowanym przez Unię Europejską JUST/2013/DAP/AG/5578

Projekt trwał 24 miesiące, a swoim zasięgiem obejmuje wybrane szkoły z Polski, Włoch, Portugalii i Irlandii. Z Polski do projektu zakwalifikowanych zostało 5 wyróżnionych szkół oraz 8 internatów i burs.
Głównym celem projektu jest zapobieganie prześladowaniom, dyskryminacji i przemocy w szkołach i internatach poprzez edukację praw – człowieka.
Jak wiadomo sukces ma wielu ojców i również w tym przypadku do uzyskania powyższego tytułu przyczynili się wszyscy: wychowawcy, nauczyciele, pracownicy na etatach niepedagogicznych, zespół psychologiczno – pedagogiczny, jak również najważniejsi – sami wychowankowie naszego internatu.
Certyfikat oraz tytuł „Internatu przyjaznego prawom człowieka” odebrał Kierownik Internatu Liceum Plastycznego w Supraślu – Piotr Puczyński z rąk Prezes Towarzystwa Internatów i Burs – Pani Ewy Górskiej oraz Starosty Monieckiego Pana Andrzeja Franciszeka Daniszewskiego.
Gratulujemy!!!