BARDZO WAŻNA WYSTAWA ! MASZ CZŁOWIEKU PRAWA !

Uczniowie Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu pracujący pod opieką artysty plastyka Katarzyny Zabłockiej stworzyli ilustracje do poszczególnych artykułów Deklaracji Praw Człowieka. Szukając symboli, metafor i motywów, filtrując wszystko przez własną wiedzę i wrażliwość, będąc czułym barometrem otaczającej rzeczywistości, wreszcie znając wagę działania – stworzyli prezentowane Państwu realizacje. Wykorzystując formę fotokolażu, fotomontażu i grafiki w subiektywny sposób interpretowali poszczególne artykuły. Mamy nadzieję, że prezentowana Państwu wystawa będzie pretekstem do refleksji.

Wystawa i działanie towarzyszące wernisażowi zostało zrealizowane dzięki staraniom Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

,,Aby ożywić ideę praw człowieka, trzeba przede wszystkim wiedzieć, czym prawa człowieka są, a czym nie są. Musimy zrozumieć, że prawa człowieka to nie jest magiczny klucz, który otwiera wszystkie drzwi do sprawiedliwości i szczęścia. To tylko jedna z zasad, które powinny obowiązywać w demokratycznym państwie prawa’’.

prof. Wiktor Osiatyński (1945–2017) – polski pisarz i wykładowca, prawnik, konstytucjonalista

ARTAKCJA I WERNISAŻ 13.09.2017 GODZ. 16.00
BIAŁYSTOK, RYNEK KOŚCIUSZKI / CZĘŚĆ PLACU IM. JANA PAWŁA II
ZAPRASZAMY SERDECZNIE