ORTOGRAFIA DA SIĘ LUBIĆ

We wrześniu i w październiku cztery uczennice naszej szkoły: Zuzanna Adamska z kl. IV gr, Magdalena Gołaszewska z kl. III gr, Karolina Sierbo i Nadia Piszczatowska z kl. I ti wzięły udział w ogólnopolskim internetowym konkursie „O!BŁĘDNE DYKTANDO. Ortogra dla uczniów z klasą”, którego patronat objęła w tym roku pani minister MEN. Dziewczęta wywalczyły dla szkoły 72 miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół (w konkursie udział wzięło ponad 2600 szkół z całej Polski!).

Dwie uczennice, Magda Gołaszewska i Karolina Sierbo zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu (zaledwie 300 uczniów z całej Polski, na ponad 6400 uczestników!). Ostatecznie Karolina Sierbo w dn. 28 października pojechała do Warszawy aby reprezentować naszą szkołę.

Końcowy etap był szalenie trudny, jak mówi Karolina, ale i tak jest szczęśliwa, pomimo iż nie udało jej się zająć punktowanego miejsca.

Gratulujemy!