FESTIWAL ŻUBROFFKA W PLSP W SUPRAŚLU

14. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 4 do 8 grudnia 2019 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

W 2019 roku, o Grand Prix 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA powalczy 107 filmów, które wybrano spośród ponad 1500 zgłoszeń z całego świata!
Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród w ośmiu konkursach (Studenci, Niezależni, Amatorzy, Okno na Wschód, Cały ten Świat, Na skraju, Kids i Music video), zostaną także przyznane nagrody specjalne za najlepszą Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia i Muzykę. Jeden z filmów otrzyma również nagrodę publiczności, czyli Dzikiego Żubra!
Po raz pierwszy w dziejach festiwalu swoje nagrody przyzna jury polskich i zagranicznych dziennikarzy!
Od lat Festiwal gości w zaprzyjaźnionych instytucjach i placówkach kultury, w galeriach, liceach, na uczelniach, klubie i w szkole językowej. W tym roku krótkie kino z całego świata pojawi się w 8 podlaskich miejscowościach!

Pokaz w PLSP w Supraślu:
04.12.2019 /godz. 15:15 Supraśl / PLSP, plac Kościuszki 1, Sala Filmoteki Szkolnej
Masterclass Péter Vácz
06.12.2019 /godz. 15:15 Supraśl / PLSP, plac Kościuszki 1, Sala Filmoteki Szkolnej
Pokaz Kobiety w bałkańskich animacjach (80’), 16+

Warsztaty animacji Plastelinowe stwory w kosmosie w PLSP w Supraślu / Péter Vácz

Festiwal zrealizowany z dotacji Miasta Białegostoku oraz dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”
Współorganizator:

Więcej:
www.zubroffka.pl
www.facebook.com/zubroffka